Šifry


Podporujeme to, co nám dává smysl.

V Edhouse se snažíme podporovat to, co nám dává smysl. Orientujeme se hlavně na vzdělávání – aktivně se podílíme na zavádění algoritmizace do škol. Budujeme IT komunitu ve spolupráci s Czechitas, Windows User Group a Java User Group, podporujeme Zlínské, Olomoucké a Slovácké IT pivo a Vsetínský IT sklípek. Dále podporujeme sportovní akce: tradičně jezdíme od roku 2014 „Do práce na kole“, anebo se rádi účastníme fotbalového zápasu v rámci dobročinného projektu NEO CUP. Srdce nám radostí zaplesá, když se blíží kulturní událost. Každým rokem podporujeme například reprezentační ples UTB ve Zlíně. V situaci, kdy nelze pořádat hromadné akce jsme v roce 2020 podpořili lékaře na COVID odděleních nemocnic ve Zlíně, Olomouci, Vsetíně a Uherském Hradišti.

A letos poprvé ve spolupráci s CSR Zlín zahajujeme vlastní projekt Edhouse pomáhá. Jedná se o otevřenou výzvu organizacím působícím v Olomouckém a Zlínském okrese, které mají nápad, anebo už podnikají vzdělávací aktivity pro děti a mládež.

Projekt Edhouse pomáhá!

Karanténa nedává zabrat jen dospělákům, ale také dětem, které rozhodně nezažívají ony romantické Dva roky prázdnin podle Julese Verna. Právě naopak. Dětem chybí společné aktivity, pohyb venku, hry a zkrátka se jim stýská po lidech, které nemohou vídat. Vnímají i technické problémy ve škole a někdy je výuka on-line nebaví. Protože je mezi námi edhousáky spousta rodičů, zažíváme s dětmi jejich nadšení i splíny o něco intenzivněji. Víme, jak je pro ně důležité být s kamarády a hrát si. To je důvod, proč jsme se rozhodli podpořit neziskové organizace, které chtějí realizovat aktivity určené dětem a mládeži a protože v minulosti jsme se zabývali podporou vzdělávání, chceme v tom pokračovat

V tomto pilotním projektu podpoříme okres Olomouc a Zlín. I nadále však budeme rádi vyhledávat a podporovat aktivity mimo rámec tohoto projektu ve všech okresech, kde jsou naše pobočky (Zlín, Olomouc, Vsetín a Uherské Hradiště).

TISKOVÁ ZPRÁVA

Jaké jsou podmínky?

Máte nápad na projekt, který byste realizovali ve zlínském či olomouckém okrese? Jednorázovka, anebo dlouhodobá aktivita? Na tom nezáleží, pokud to má smysl! Tady jsou podmínky pro žádost o finanční příspěvěk:

 • Účelem projektu/aktivity musí být podpora vzdělávání, osobního rozvoje, zvýšení kvalifikace, anebo zkvalitnění života u dětí a mládeže.
 • Protože je naší misí podporovat region, kde působíme, rozhodli jsme se podpořit projekty realizované na území zlínského a olomouckého okresu.
 • Podmínkou je prospěšnost veřejnosti/komunitě.
 • Každá organizace může podat pouze jednu žádost pro jeden okres.
 • Maximální výše příspěvku na projekt je ve výši 25 000 Kč, přičemž výše spoluúčasti není stanovena.

Jak zažádat o finanční příspěvek?

Kliknutím na tlačítko níže otevřete formulář žádosti o finanční příspěvek (pro každý okres je jedna žádost), kde je potřeba vyplnit podrobnosti o vašem projektu. V samotné žádosti se také dovíte další podrobnosti, které je potřeba splnit. Doporučujeme, abyste si na vyplnění formuláře vyhradili nějaký čas, vyplněné informace se průběžně neukládají a k rozpracované žádosti se nelze vracet. Žádost o finanční příspěvek na projekty v roce 2021 lze podávat od 31.03.2021 do 30.04.2021.

ŽÁDOST PRO OLOMOUCKÝ OKRES

ŽÁDOST PRO ZLÍNSKÝ OKRES

Co se bude dít dál?

Vyplnili a odeslali jste svou žádost? Skvělé! 30.04.2021 uzavíráme příjem žádostí a v první polovině května vše vyhodnotíme a vybereme projekty, které podpoříme. Zda jsme vás vybrali, anebo naopak vám dáme určitě vědět. V druhé polovině května se s vybranými organizacemi vrhneme na podepsání smluv. Po podepsání smlouvy se můžete pustit do realizace – čas na to máte od června až do listopadu 2021. Průběžně nám ale dávejte vědět, jak to jde.

Organizujeme

Edison do škol aneb programování už na základce

Pro učitele informatiky pořádáme celodenní workshop Edison do škol. Chceme tím pomoci lépe uchopit výuku algoritmizace a podpořit vzdělávání dětí, které by se chtěly v budoucnu zaměřit na programování. „Ověřili jsme si, že i skutečně malé děti dokáží přijít na velké věci.“ V roce 2019 jsme udělali první pilotní výuku, která nám pomohla sestavit zmíněný workshop. Z každého uplynulého workshopu si vždy odnášíme cenné zkušenosti, a ty zapracováváme dál.

VÍCE O WORKSHOPU

Budujeme komunitu programátorů

Prohlubovat své znalosti, sdílet tipy na užitečné hacky, inspirovat sebe i jiné, setkávat se. To jsou důvody, proč se zapojujeme do organizování velkých IT akcí jako jsou WUGy aJUGy, nebo spolupracujeme se skvělými Czechitas, anebo se jednou za čas těšíme na neformální srazy u piva či vína. Vybíráme témata, která nás samotné zajímají a jsou aktuální.

WUGy a JUGy

Windows User Group je občanské sdružení. Jeho posláním je fyzicky sdružovat počítačové profesionály se zájmem o platformu Microsoft Windows.
Cílem Java User Group je posílit a podpořit aktivity jednotlivců i organizací. Ve Zlíně i Olomouci pořádáme přednášky a workshopy týkající se vývoje software (nejen) v Javě a souvisejících IT technologiích. V roce 2017 jsme se účastnili i Virtual JUG konference, která byla přenášena real-time z Londýna. Některé přednášky se nám podařilo zdokumentovat, můžete je najít na našem Youtube kanálu. O těch následujících se můžete dozvědět na našem Facebooku.
Místa konání WUGů a JUGů:
Zlín
, kanceláře Edhouse, Vavrečkova 7074, Budova 13a, 5. patro MAPA
Olomouc, Přírodovědecká fakulta UPOL, Katedra informatiky, 17. listopadu 12, nejspíše učebna 5.006 MAPA

PROZKOUMAT WUG

PROZKOUMAT JUG

IT pivo nebo IT sklípek

Neformální setkání programátorů a podobně naladěných nadšenců v příjemném prostředí. Přednášky v jazyce kmene, kterému rozumíme. Živá diskuze a veselá atmosféra. Bavíme se o všem možném i nemožném. Zkrátka sdílíme své zkušenosti, zdary a nezdary z oblasti IT. Na uplynulých akcích proběhly například tyto přednášky:

 • UX Design aneb jak tvořit pro lidi,

 • Be smarty, be lazy, be functional with F#,

 • Tváří v tvář umělé inteligenci

 • BigClown – IoT stavebnice nejen pro domácí automatizaci

 • Nepište jen kód, uvádějte věci do pohybu

 • Microsoft Cloud od komunity k enterprise software.

 • Real-time monitoring system s využitím Grafany a InfluxDB

Lákavé, že ano? Pak si nenechte ujít další akce a sledujte sociální sítě Zlínského IT piva, Olomouckého IT piva, Vsetínského IT sklípku a Slováckého IT piva v Uherském Hradišti. Máte sami nápad na téma přednášky? Dejte nám echo na info@edhouse.cz a společně vše „upečeme“.

Czechitas

Naší snahou je podpořit účast žen v oblasti IT a abychom toho dosáhli, začali jsme v roce 2018 spolupracovat s organizací Czechitas, která právě ženám pomáhá orientovat se ve světě IT. Ve spolupráci s Czechitas připravujeme nejčastěji „Úvod do programování “, ale také další workshopy zaměřené na konkrétní technologie nebo znalosti, na různé úrovni pokročilosti.

PROZKOUMAT CZECHITAS

Podporujeme

NEO CUP

Mezi námi, edhousáky, se najde celá spousta fotbalových nadšenců, sportovců a filantropů s velkým srdcem. Již několik ročníků v řadě rádi oblékáme zelený dres a  účastníme se fotbalového turnaje NEO CUP, projektu na podporu intenzivní péče předčasně narozeným dětem. NEO CUP může podpořit kdokoliv – tak se přidejte, anebo nám alespoň přijďte fandit.

PROZKOUMAT NEO CUP

„Smím prosit?“ Pro většinu studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně je reprezentační ples vrcholem zimního semestru. Hudba, tanec, skvělá vystoupení a mnoho doprovodných událostí – vše připraveno studenty. To si jistě zaslouží pozornost a uznání. V Edhouse máme spoustu vynikajících tanečníků, kteří nám na tak prestižní společenské události rozhodně ostudu nedělají.

ZJISTIT VÍCE O PLESU UTB

Reprezentační ples UTeBe

Do práce na kole

Nejenom v květnu, ale i v ostatních měsících jezdíme do práce na kole, koloběžce, chodíme pěšky, anebo běháme. Snažíme se hýbat po celý rok tak, aby naše tělo i příroda nedostávali tolik zabrat.

ŠLÁPNOUT DO PEDÁLU

Multižánrový studentský festival Kotelna

Další kulturní akce, tentokrát v režii studentů zlínského Gymnázia Lesní čtvrť. Některým z nás přináší toto gymnázium nostalgické vzpomínky, protože jsme zde strávili svá školní léta. Rádi se na festivalu budeme podílet a pomůžeme ho studentům realizovat.

PROZKOUMAT KOTELNU

Noční šifrovací hra „Bota“

Moc dobře víme, co obnáší vytvořit dobrou šifrovací hru pro větší počet lidí. Není to pro žádná ořezávátka. Proto rádi přiložíme ruku k dílu i v případě zlínské noční šifrovací Boty. Organizátorům poskytujeme zázemí pro finish a kancelářské potřeby.

OBOUT SE DO TOHO

Podporujeme ZOO

Leguána zeleného jsme adoptovali v roce 2017. Stejně tak i Baziliška zeleného a nebojte se, pohlédnutím na něj se z vás kámen nestane. V roce 2018 jsme adoptovali Kiviho, nelétavého ptáka z Nového Zélandu, který si rozhodně zaslouží pozornost. Olomouckou a zlínskou ZOO s radostí sponzorujeme i v dalších letech. Živočišných i rostlinných druhů na světě jen ubývá, proto jsme vděční za aktivitu zoologických zahrad v oblasti ochrany fauny a flory.

PROZKOUMAT ZOO LEŠNÁ

PROZKOUMAT ZOO OLOMOUC

Chodíme darovat krev

Ve dvou se to lépe táhne, a co teprv ve čtyřech. Chodíme darovat krev nejraději ve skupince, abychom doplnili zásoby a vzájemně na sebe dohlédli. Ostatně, krev se nám do 24 hodin obnoví a jiným to může zachránit život. Osvětou o dárcovství krve se dlouhodobě zabývá Český červený kříž.

Podpořili jsme

Zdravý pohyb na čerstvém vzduchu – že vám to na softwarovou společnost nesedí? Pak vás vyvedeme z omylu, my sportovci jsme a venkovní aktivity jsou nám blízké.

Od roku 2017 podporujeme Cyklobránu do prázdnin – závod pro děti a mládež v krásném prostředí Valašska. Partnerem jsme se stali také Fair Play festivalu, kde si účastníci mohli vyzkoušet spoustu netradičních sportovních disciplín. Festival je bez drog a alkoholu. V roce 2019 jsme podpořili Garden Food Festival v Uherském Hradišti.