Šifry


Podporujeme to, co nám dává smysl.

V Edhouse se snažíme podporovat to, co nám dává smysl. Orientujeme se hlavně na vzdělávání – aktivně se podílíme na zavádění algoritmizace do škol. Budujeme IT komunitu ve spolupráci s Czechitas, Windows User Group a Java User Group, podporujeme Zlínské, Olomoucké a Slovácké IT pivo a také Vsetínský IT sklípek. Dále podporujeme sportovní akce: tradičně jezdíme od roku 2014 „Do práce na kole“, anebo se rádi účastníme fotbalového zápasu v rámci dobročinného projektu NEO CUP.  V situaci, kdy nelze pořádat hromadné akce jsme v roce 2020 podpořili lékaře na COVID odděleních nemocnic ve Zlíně, Olomouci, Vsetíně a Uherském Hradišti.

V roce 2021 jsme poprvé spustili pilotní projekt „Edhouse pomáhá“, jehož cílem je podpořit neziskové organizace.

Projekt Edhouse pomáhá

Edhouse pomáhá i v roce 2022. Opět spouštíme možnost zažádat si o finanční podporu projektů neziskových organizací, působících v okresech Zlín, Olomouc, Uherské Hradiště a Vsetín se vzdělávacími projekty určenými dětem a mládeži (do 18 let). Pro rok 2022 je na jejich podporu vyčleněna částka 150 tis. Kč, podpořeno bude 6 projektů: dva v Olomouci a ve Zlíně a po jednom v Uherském Hradišti a na Vsetíně. Alokovaná částka nemusí být vyčerpaná v plné výši, pokud se nepřihlásí dostatek projektů, anebo takové, které nesplňují podmínky.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Jak si zažádat o finanční příspěvek

Žádost o finanční příspěvek na projekty v roce 2022 je možné podávat od 7.03.2022 do 31.03.2022 vyplněním formuláře pro daný okres.

Během první poloviny dubna vybere vyhodnocovací komise, sestavená ze zaměstnanců jednotlivých poboček, projekty neziskových organizací, které podpoří. Maximální částka na jeden projekt je 25 tis. Kč.  

foto-majitele-edhouse-a-pani-Filipova-z-Czechitasbanner-edhouse-pomahaŠkrabátka pro kočky, děti z dětského domova pomáhajíÏQ play festival a beeboti

Projekty vybrané v roce 2021

Organizujeme

edison-do-skol-pilotni-projekt-na-montessori-skole

Edison do škol aneb programování už na základce

Pro učitele informatiky pořádáme celodenní workshop Edison do škol. Chceme tím pomoci lépe uchopit výuku algoritmizace a podpořit vzdělávání dětí, které by se chtěly v budoucnu zaměřit na programování. „Ověřili jsme si, že i skutečně malé děti dokáží přijít na velké věci.“ V roce 2019 jsme udělali první pilotní výuku, která nám pomohla sestavit zmíněný workshop. Z každého uplynulého workshopu si vždy odnášíme cenné zkušenosti, a ty zapracováváme dál.

VÍCE O WORKSHOPU

Budujeme komunitu programátorů

Prohlubovat své znalosti, sdílet tipy na užitečné hacky, inspirovat sebe i jiné, setkávat se. To jsou důvody, proč se zapojujeme do organizování velkých IT akcí jako jsou WUGy aJUGy, nebo spolupracujeme se skvělými Czechitas, anebo se jednou za čas těšíme na neformální srazy u piva či vína. Vybíráme témata, která nás samotné zajímají a jsou aktuální.

WUGy a JUGy

Windows User Group je občanské sdružení. Jeho posláním je fyzicky sdružovat počítačové profesionály se zájmem o platformu Microsoft Windows.
Cílem Java User Group je posílit a podpořit aktivity jednotlivců i organizací. Ve Zlíně i Olomouci pořádáme přednášky a workshopy týkající se vývoje software (nejen) v Javě a souvisejících IT technologiích. V roce 2017 jsme se účastnili i Virtual JUG konference, která byla přenášena real-time z Londýna. Některé přednášky se nám podařilo zdokumentovat, můžete je najít na našem Youtube kanálu. O těch následujících se můžete dozvědět na našem Facebooku.
Místa konání WUGů a JUGů:
Zlín
, kanceláře Edhouse, Vavrečkova 7074, Budova 13a, 5. patro MAPA
Olomouc, Přírodovědecká fakulta UPOL, Katedra informatiky, 17. listopadu 12, nejspíše učebna 5.006 MAPA

PROZKOUMAT WUG

PROZKOUMAT JUG

edhouse-lektoriedhouse-komunita-java-user-grouplogo-wugkomunita-programatoru

Czechitas

Naší snahou je podpořit účast žen v oblasti IT a abychom toho dosáhli, začali jsme v roce 2018 spolupracovat s organizací Czechitas, která právě ženám pomáhá orientovat se ve světě IT. Ve spolupráci s Czechitas připravujeme nejčastěji „Úvod do programování “, ale také další workshopy zaměřené na konkrétní technologie nebo znalosti, na různé úrovni pokročilosti.

PROZKOUMAT CZECHITAS

Podporujeme

NEO CUP

Mezi námi, edhousáky, se najde celá spousta fotbalových nadšenců, sportovců a filantropů s velkým srdcem. Již několik ročníků v řadě rádi oblékáme zelený dres a  účastníme se fotbalového turnaje NEO CUP, projektu na podporu intenzivní péče předčasně narozeným dětem. NEO CUP může podpořit kdokoliv – tak se přidejte, anebo nám alespoň přijďte fandit.

PROZKOUMAT NEO CUP

Reprezentační ples UTeBe

„Smím prosit?“ Pro většinu studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně je reprezentační ples vrcholem zimního semestru. Hudba, tanec, skvělá vystoupení a mnoho doprovodných událostí – vše připraveno studenty. To si jistě zaslouží pozornost a uznání. V Edhouse máme spoustu vynikajících tanečníků, kteří nám na tak prestižní společenské události rozhodně ostudu nedělají.

ZJISTIT VÍCE O PLESU UTB

Do práce na kole

Nejenom v květnu, ale i v ostatních měsících jezdíme do práce na kole, koloběžce, chodíme pěšky, anebo běháme. Snažíme se hýbat po celý rok tak, aby naše tělo i příroda nedostávali tolik zabrat.

ŠLÁPNOUT DO PEDÁLU

work-life-balancedarovani-krve-uherske-hradistedo-prace-na-koleneo-cup-2019

Multižánrový studentský festival Kotelna

Další kulturní akce, tentokrát v režii studentů zlínského Gymnázia Lesní čtvrť. Některým z nás přináší toto gymnázium nostalgické vzpomínky, protože jsme zde strávili svá školní léta. Rádi se na festivalu budeme podílet a pomůžeme ho studentům realizovat.

PROZKOUMAT KOTELNU

Noční šifrovací hra „Bota“

Moc dobře víme, co obnáší vytvořit dobrou šifrovací hru pro větší počet lidí. Není to pro žádná ořezávátka. Proto rádi přiložíme ruku k dílu i v případě zlínské noční šifrovací Boty. Organizátorům poskytujeme zázemí pro finish a kancelářské potřeby.

OBOUT SE DO TOHO

Chodíme darovat krev

Ve dvou se to lépe táhne, a co teprv ve čtyřech. Chodíme darovat krev nejraději ve skupince, abychom doplnili zásoby a vzájemně na sebe dohlédli. Ostatně, krev se nám do 24 hodin obnoví a jiným to může zachránit život. Osvětou o dárcovství krve se dlouhodobě zabývá Český červený kříž.

Podpořili jsme

Zdravý pohyb na čerstvém vzduchu – že vám to na softwarovou společnost nesedí? Pak vás vyvedeme z omylu, my sportovci jsme a venkovní aktivity jsou nám blízké.

Od roku 2017 jsme pravidelně podporovali Cyklobránu do prázdnin – závod pro děti a mládež v krásném prostředí Valašska. Partnerem jsme se stali také Fair Play festivalu, kde si účastníci mohli vyzkoušet spoustu netradičních sportovních disciplín. Festival je bez drog a alkoholu. V roce 2019 jsme podpořili Garden Food Festival v Uherském Hradišti.

Zlínská a Olomoucká ZOO

Leguána zeleného jsme adoptovali v roce 2017. Stejně tak i Baziliška zeleného a nebojte se, pohlédnutím na něj se z vás kámen nestane. V roce 2018 jsme adoptovali Kiviho, nelétavého ptáka z Nového Zélandu, který si rozhodně zaslouží pozornost. Živočišných i rostlinných druhů na světě jen ubývá, proto jsme vděční za aktivitu zoologických zahrad v oblasti ochrany fauny a flory.

PROZKOUMAT ZOO LEŠNÁ

PROZKOUMAT ZOO OLOMOUC