Šifry

Budujeme komunitu programátorů

Ponořit do toho, co nás baví a prohlubovat znalosti – to je naše!

VOLNÉ POZICE

On-line den otevřených dveří v Edhouse

Každý rok jsme pro rodiny a přátele edhousáků a edhousaček pořádali Den otevřených dveří. Mohli jsme tak v kostce ukázat, co že vlastně děláme. Protože doba přeje online akcím, rozhodli jsme se otevřít dveře dokořán všem, koho zajímá, jak to u nás chodí a na čem pracujeme. 21. 5. 2021 jsme poprvé uspořádali den otevřených dveří, ke kterému jste se mohli připojit z pohodlí domova.


Protože byly ohlasy z řad diváků velmi pozitivní, rozhodli jsme se zveřejnit sestřihy toho nejdůležitějšího z celé akce. Podívat se můžete na našem YouTube kanále.

Komunita programátorů

Baví nás dozvídat se nové věci, prohlubovat si znalosti v programování, navzájem se inspirovat, porovnávat zkušenosti, sdílet tipy na užitečné hacky, potkávat se a povídat si. Proto se zapojujeme do organizování velkých IT akcí jako jsou WUGy, taky rozjíždíme pořádání JUGů a jednou za čas se těšíme na hodně neformální srazy u piva. Vybíráme témata, která nás samotné zajímají, týkají se aktuálních věcí a budou mít pro zúčastněné přínos.

V roce 2019 se pustili do podpory vzdělávání dětí v algoritmizaci s pomocí robotů Edison. Sami jsme si vyzkoušeli jaké je učit děti na základní škole a z posbíraných zkušeností jsme sestavili workshop pro učitele informatky. Za cíl si klademe předat nabyté zkušenosti a vědomosti učitelům tak, aby mohli takovou výuku sami na svých školách realizovat.

Místa konání WUGů a JUGů:

  • Zlín - kanceláře Edhouse, Vavrečkova 7074, Budova 13a - 5.patro MAPA
  • Olomouc - Přírodovědecká fakulta UPOL, Katedra informatiky, 17. listopadu 12, nejspíše učebna 5.006 MAPA

Místa konání IT piv a sklípků jsou povětšinou jiné, ale nebojte, najdete je vždy na události na Facebooku nebo na jiném přiloženém webu.

Java User Group

Cílem Java User Group je posílit a podpořit aktivity jednotlivců i organizací. Ve Zlíně i Olomouci pořádáme přednášky a workshopy týkající se vývoje software (nejen) v Javě a souvisejících IT technologiích.

V roce 2017 jsme se účastnili i Virtual JUG konference, která byla přenášena real-time z Londýna.

Některé přednášky se nám podařilo zdokumentovat, můžete je najít na našem Youtube kanálu.

O těch následujících se můžete dozvědět na našem Facebooku.

Minulá témata:

IT pivo/IT sklípek

IT pivo ve Zlíně a v Olomouci

pivo s klávesnicí a myší

Neformální setkání programátorů a podobně naladěných nadšenců u piva. Přijďte si poslechnout zajímavé přednášky a zapojit se do diskuzí. Bavíme se o všem možném i nemožném, co nás baví ve volných chvílích. Pokud byste i vy měli něco, s čím byste se chtěli podělit, určitě se nám ozvěte sem.

Vybereme pak společně hospůdku, kde točí dobré pivo a mají takovou atmosféru, aby nám tam všem bylo příjemně.

IT sklípek na Vsetíně

Zajímavá povídání o IT technologiích se sklenkou vína v ruce. Jestli tedy máte rádi víno a IT je něco, čemu jste propadli (ne z čeho jste propadli), pak nemůžete na této akci chybět.

Dříve jsme dělali tato povídání v našem sklípku, ale po několika nemocích a skopnutých palcích jsme ji přesunuli do prostor, které jsou vytápěné a bez nečekaných překážek.

Akce IT piva ve Zlíně

Akce IT piva v Olomouci

Akce IT sklípku na Vsetíně

Akce Slováckého IT piva v Uherském Hradišti

Minulá témata:

  • ‍UX Design aneb jak tvořit pro lidi
  • ‍Be smarty, be lazy, be functional with F# 
  • ‍Tváří v tvář umělé inteligenci
  • ‍BigClown – IoT stavebnice nejen pro domácí automatizaci
  • ‍Nepište jen kód, uvádějte věci do pohybu
  • ‍New Realities
  • ‍Microsoft Cloud
  • ‍Od komunity k enterprise software
Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie ve vašem zařízení. Soubory cookies a další technologie nám pomáhají zlepšovat naše služby a pomáhají nám analyzovat výkon webu. Přečtěte si naše zásady zpracování osobních údajů.