Šifry

Edison do škol

Aby si děti už na základní škole vyzkoušely programovat, podporujeme jejich vzdělávání v algoritmizaci.

Naše motivace

Vyučování informatiky na základních školách se zaměřuje hlavně na používání počítače ke kancelářským účelům. Zapomíná se ale na učení dětí algoritmizaci a jejich vedení k logickému myšlení při řešení problémů např. pomocí programovacích jazyků. My jsme cítili potřebu to zkusit změnit a jako firma, která má své hlavní zaměření právě v programování a řešení složitých problémů, můžeme takovou výuku podpořit a do škol tuto zkušenost přenést. Jsme tak schopni pomoci k vytvoření základu pro rozvoj dětí, které se budou chtít v budoucnu zaměřit na programování.

Workshopy pro učitele

Pro učitele informatiky základních škol organizujeme celodenní workshop s názvem Edison do škol. Workshop jsme sestavili díky zkušenostem nasbíraným z reálného prostředí základní školy Butterfly Montessori Zlín. Zde jsme děti v deseti lekcích učili programovat s pomocí robotů Edison, přičemž na poslední lekci to byly právě děti, které s nadšením předvedly na robotech svůj finální projekt. Za cíl si klademe předat své zkušenosti a vědomosti učitelům tak, aby mohli takovou výuku sami na svých školách realizovat.

Nejbližší workshop:

Kdy?
září 2019*

Kde?
ve Zlíně**

V kolik?
od 8.00 do 16.00 hodin

*termín bude upřesněn začátkem září
**školící místnost společnosti Edhouse s.r.o., Nad Stráněmi 5656, Zlín (Vědeckotechnický park ICT, budova A, 3. Patro)

Jak se přihlásit?

Přihlášky i své dotazy k workshopu můžete posílat na e-mailovou adresu info@edhouse.cz.

O robotu Edison

Robot Edison pochází z dílny australské společnosti Microbric. Ta vyrábí vzdělávací roboty už od roku 2004. Edison je programovatelný robot, vytvořený za účelem edukace dětí v algoritmizaci, a to praktickým způsobem. Podporuje tři programovací jazyky (EdBlocks, EdPy a EdScratch) vč. čárových kódů, obsahuje několik vestavných senzorů, dokáže komunikovat s ostatními roboty Edison a je kompatibilní s oblíbenou stavebnicí LEGO.

V porovnání cenové dostupnosti, výkonu a odolnosti se nám jevil jako nejlepší varianta. Dalším benefitem z našeho hlediska je jeho jednoduché a zábavné použití, které je pro děti důležité.

PROZKOUMAT MEETEDISON.COM

Výukové materiály

Výukové materiály poskytuje výrobce robota zcela zdarma pod licencí Creative Commons, nicméně jsou v angličtině. Abychom učitelům, kteří absolvují náš workshop usnadnili práci s roboty, rozhodli jsme se to podstatné přeložit do češtiny. Výukové materiály budou ke stažení na této stránce co nevidět.

Pilotní výuka

V 2. pololetí roku 2019 jsme provedli pilotní výuku na základní škole Butterfly Montessori Zlín, abychom nabrali zkušenosti z reálného prostředí. Nakoupili jsme třicet robotů a sestavili učební plán rozdělený pro starší i mladší děti. Na těchto zkušenostech jsme postavili celodenní workshop pro učitele informatiky s doporučeními pro výuku algoritmizace pomocí robota Edison. Ze třech programovacích prostředí jsme vybrali EdScratch. Zkušenosti chceme sbírat dál, proto jsme oslovili i jiné základní školy, kde bychom mohli výuku uskutečnit.